GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vaser 3168070
nr 316 8070
Vaser
3 st. blå/vitt (en med nagg)
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
tisdag 1 juni 2004
150 kr
150 kr
Blå Eld
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.